آرشیو دانلود آهنگ حمید هیراد مستم کن - دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ حمید هیراد مستم کن دانلود آهنگ جدید حمید هیراد بنام مستم کن صدور پارچه زربفت ایرانی به آلمان در دوره اشکانی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency حل بازی جدول مدرن - جدول دهخدا | جواب های بازی جدول مدرن هفته نامه رفسنجان - هفته نامه رفسنجان نمایش و دانلود فیلم ز کودکی خادم این تبار محترمم +( آپارات ) پخش - سرزه ۴ نکته مهم قبل از خرید آموزش زبان نصرت انگلیسی (حتما بخوانید!) - وبسایت تخصصی آموزش زبان خارجی دانلود کاملترین فول آلبوم مسعود صادقلو با لینک مستقیم / کیفیت 320 دانلود آهنگ جدید منصور آی عشقم تنها نذارم با تو همیشه فصل بهارم دانلود موزیک ویدیو جدید منصور به نام آی عشقم | موزیک مند دانلود موزیک ویدئو و آهنگ منصور به نام آی عشقم دانلود اهنگ جدید منصور آی عشقم دانلود آهنگ جدید آی عشقم از منصور - تکصدا آهنگ آرامبخش ملایم ریلکسیشن - موزیک بیکلام آرامش و مثبت و ملایم سانگ سرا | جهان موسیقی بی کلام گلچین آهنگ های آرامش بخش از کیتارو | دزکده گلچین آهنگ های آرامش بخش از ریچارد کلایدرمن | دزکده
اخبار فـوری
دانستنی‌هـا »

درون سیاهچاله های فضایی چه خبر است؟

این روزها صحبت از سیاه چاله ها مورد توجه بسیاری از اخترشناسان و دانشمندان حوزه علوم فضایی است. ذرات مرموز این ساختارها که دنیا را می بلعند و هیچ کس از سرنوشت بعد از آنها خبر ندارد موجب شده تا از جذابیت صحبت درباره سیاه چاله ها هیچ گاه کم نشود. استفان هاوکینگ فیزیکدان
تاریخ انتشار: دوشنبه، ٢۶ تیر ٩۶

این روزها صحبت از سیاه چاله ها مورد توجه بسیاری از اخترشناسان و دانشمندان حوزه علوم فضایی است.

ذرات مرموز این ساختارها که دنیا را می بلعند و هیچ کس از سرنوشت بعد از آنها خبر ندارد موجب شده تا از جذابیت صحبت درباره سیاه چاله ها هیچ گاه کم نشود.

استفان هاوکینگ فیزیکدان برجسته عصر حاضر از جمله چهره های برجسته ای محسوب می شود که نظرات جالب توجهی درباره سیاه چاله ها مطرح کرده است.

او که به تازگی در مراسم آغازین پروژه ای موسوم به «ابتکارعمل سیاه چاله هاروارد» حاضر شده بود نکات چشمگیری را درباره این ساختارها مطرح کرده است.

به باورهاوکینگ، سیاه چاله ها هر چیزی را می بلعند. دنیاهایی که وارد این ساختارهای مرموز می شوند دنیایی از اطلاعات محسوب می شوند که هیچ کس از سرنوشت آنها پس از بلعیده شدن خبری ندارد. اما یک نکته روشن است و آن اینکه می توان سیاه چاله ها را دنیایی از اطلاعات به شمار آورد، اطلاعاتی که مربوط به دنیاهای بلعیده شده هستند.

او عقیده دارد که بررسی حجم داده هایی که در دل سیاه چاله ها وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین این نکته که چنین ساختارهای مرموزی پرتوهای حرارتی از خود منتشر می کنند در نوع خود حیرت انگیز است.

هاوکینگ می گوید: من یک پیام روشن برای شما دارم و آن اینکه سیاه چاله ها به تاریکی آنچه که تصور شده است نیستند. پس اگر احساس کردید در یک سیاه چاله قرار گرفته اید هرگز دست از تلاش برندارید زیرا راهی برای خروج از آن وجود دارد.

صحبتهای اخیر هاوکینگ همزمان شده بود با یکصدمین سالگرد مطرح شدن نظریه نسبیت انیشتین. بدون شک همزمانی این دو رویداد گویای اهمیت چشمگیری است که مطالعه دقیق سیاه چاله ها برای توسعه دانش بشر در حوزه فضا به همراه خواهد داشت.

هاوکنیگ معتقد است سیاه چاله ها ذراتی از خود منتشر می کنند که البته ماهیت آنها با آنچه که واردشان می شود متفاوت است.

اظهارات جدید این فیزیکدان درحالی خبرساز شده که صحبتهای قبلی وی به خصوص در زمینه سفر به اعماق فضا و حتی هوش فرازمینی همواره مورد توجه محافل علمی قرار گرفته است. او درحالی که نسبت به خطرات کشف ردی از هوش فرازمینی هشدار می دهد از پروژه جالب توجه اعزام ریزفضاپیماها به اعماق فضا آن هم با سرعتی ماورای تصور حمایت کرده است.منبع: پرسیار