طرز تهیه پنکیک ساده

طرز تهیه پنکیک ساده | در ادامه این مطلب مواد لازم جهت تهیه پنکیک ساده و همینطور دستور تهیه آن اورده شده است، که با هم می خوانیم. طرز تهیه پنکیک ساده پنکیک بر خلاف دیگر کیک ها، پف دار نیست و به صورت نازک تهیه می شود. هر چه غلظت خمیر پن کیک شما...
تاریخ انتشار: چهارشنبه، ٣٠ خرداد ٩٧

طرز تهیه پنکیک ساده | در ادامه این مطلب مواد لازم جهت تهیه پنکیک ساده و همینطور دستور تهیه آن اورده شده است، که با هم می خوانیم.

طرز تهیه پنکیک ساده

پنکیک بر خلاف دیگر کیک ها، پف دار نیست و به صورت نازک تهیه می شود. هر چه غلظت خمیر پن کیک شما بیشتر باشد ضخامت آن موقع پخت بیشتر خواهد شد. برای تهیه پنکیک باید آنها را به ضخامت دلخواه تهیه کرده و کنار بگذارید. وقتی کمی خنک شد آن ها را روی هم چیده و با میوه، عسل، کاکائوی آب شده، خامه یا هر چیز دیگری به زیبایی تزیین کنید.

مواد لازم جهت تهیه پنکیک ساده

کره نرم ………. نصف قاشق چایخوری

شکر ………. 1 قاشق چایخوری

تخم مرغ ………. 1 عدد

نمک ………. نصف قاشق چایخوری

شیر ………. 1 و نیم پیمانه

آرد ………. 1 و نیم پیمانه

بکینگ پودر ………. 1 قاشق غذاخوری

پودر کاکائو ………. 1 قاشق چایخوری در صورت دلخواه

طرز تهیه پنکیک ساده

برای تهیه پنکیک ساده شما باید شکر ، آرد، بکینگ پودر و نمک را در ظرفی ریخته و با هم مخلوط کنید. پیشنهاد می کنیم یک بار مواد خشک را الک کنید تا در نهایت آرد ، گلوله گلوله نشود.

همچنین اگر دوست داشتید می توانید پودر کاکائو را هم به مواد خشک اضافه کرده و بعد همه را با هم الک بکنید.

در این قسمت باید تخم مرغ و کره را در یک ظرف جداگانه ریخته و هم بزنید. حالا این ترکیب را هم به مواد بالا اضافه کرده و آنقدر هم بزنید تا ترکیبی صاف و یکدست حاصل شود.

اگر دوست داشتید میتوانید کمی کشمش هم به این ترکیب اضافه کنید.

در اخرین مرحله باید شیر را اضافه کنید. دقت کنید که بهتر است شیر را مرحله به مرحله اضافه کنید. وقتیکه دیدید خمیر نرم و غلیظی دارید دیگر شیر را نریزید. با این کار شما پنکیک هایی پف کرده خواهید داشت. اما اگر دوست دارید پنکیک تان ، پنکیکی پهن و نسبتا مسطح شود میتوانید کمی بیشتر شیر بریزید.

خب حالا باید کف تابه نچسب را با کمی کره چرب کنید. سپس تابه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود.

در این مرحله یک چهارم از مخلوط را درون تابه ریخته و روی حرارت متوسط به مدت 3 دقیقه قرار دهید تا پف کرده و رویش حباب بزند.

سپس پنکیک را برگردانده و طرف دیگرش را 2 دقیقه حرارت دهید تا کمی برشته شود.

این پنکیک خوشمزه را هم میتوانید گرم میل کنید و هم سرد.

برای تزیین آن هم میتوانید از انواع میوه های خرد شده، عسل یا خامه استفاده کنید.

منبع: برفانکمنبع: اخبار خبربان